Logo - HC Olomouc

HC Olomouc

HC Olomouc

59  cheers
Zimní stadion Olomouc
Hynaisova 1091/9A, Nová Ulice, 779 00 Olomouc, Česko

Hot News

 • od 
  Karolina Martinková
  Fri, 25. 01. V 12:04  - Na utkání s chomutovskými Piráty Vás čeká soutěž s BPS Mobil s.r.o.! Soutěžit budeme ve střelbě na bránu a hlavní cenou je chytrý telefon Honor 7S, který si zaslouží ten soutěžící, který trefí prostřední otvor v naší střelecké desce. Ani ceny útěchy ovšem rozhodně nejsou k zahození! Jedná se o příslušenství k telefonům Honor, konkrétně jde o sluchátka, držák na telefon a cestovní hrnek, to vše s logem Honor. Pokud se chcete soutěže zúčastnit, zkuste chytit jeden ze tří tenisáků vhozených do publika!
 • od 
  Karolina Martinková
  Mon, 17. 12. V 13:42  - POZOR ZMĚNA! Kvůli poruše chladícího zařízení se odkládá utkání s Karlovými Vary, které bylo na programu ve středu 19. 12. Náhradní termín zatím nebyl stanoven. Vydané vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud chcete vstupenky vrátit, postupujte podle informací Ticketportalu. Děkujeme za pochopení!
 • od 
  Karolina Martinková
  Tue, 30. 10. V 17:50  - Za deset minut začíná utkání s Třincem! Vyzvedli jste si u vchodu tleskátka Sportuj v Olomouci?
Show all

Information

HC Olomouc je hokejový tým, který hraje nejvyšší českou hokejovou soutěž Tipsport extraligu ledního hokeje.


Historie HC Olomouc se začala psát v roce 1955, kdy vznikl klub Spartak Moravia Olomouc. Po mnoha změnách názvu a dlouholetém snažení o postup do nejvyšší soutěže se konečně Hanáci v sezóně 1989/1990 probojovali mezi extraligovou elitu. O dva roky později, v roce 1992, se klub přejmenoval na HC Olomouc.


V sezóně 1993/1994, kdy se poprvé hrála samostatná česká extraliga, zaznamenal olomoucký hokej svůj doposud největší úspěch. Hanáci se totiž stali mistry české hokejové extraligy.

V roce 1997 však byla extraligová licence prodána do Karlových Varů a do dvou let zmizel seniorský hokej z Olomouce úplně.


V roce 2001 byla koupena licence na 2. ligu a začalo se pracovat na dlouhém návratu do extraligy. Snažení se vyplatilo a v sezóně 2013/2014 se Hanákům podařilo vybojovat zpět extraligovou ...

This site uses cookies. By continuing on this site and clicking on the button, you agree to their use.More info